Böbreklerimiz yer olarak vücudumuzun bel hizasında bulunur. İki adettir, şekil olarak fasulyeye benzer. Vücudumuz açısından çok büyük bir görevi vardır. Damarlarımızda dolaşan ve vücudumuza faydası olmayan zararlı atıkları süzmekle görevlendirilmiştir.

Böbrek problemleri, genellikle bu zararlı maddeleri süzmekten kaynaklanmaz, oldukça ciddi ve rahatsızlık verici sebepleri olabilir. Pek çok sebebi bulunmaktadır. Buna rağmen sıklıkla soğuk algınlığı ve çeşitli rahatsızlığa sebep olan ağrılar ile karıştırılmaktadır. Bu sebepten dolayı böbreklerimizin sağlığını kaybetmesi büyük sıkıntılara neden olacaktır. Bu ani ağrıların bir an önce sebebi bulunmalıdır.

Böbrek ağrıları nasıl oluşur? Karın civarından ve kaburgaların hemen yan taraflarında meydana gelen karmaşık bir ağrı türüdür. Başladığı noktadan kasıklara doğru ilerler ve karmaşık bir yayılım gösterir. Böbrek ağrıları meydana geliyorsa önemli bir sebebi olabilir. Bu yüzden önemsenmesi gerekmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucu çok net bir şekilde görülmüştür ki böbrek ağrısı şikayetlerinin yüzde altmış gibi bir miktarı böbrekte oluşan kum ve taş miktarından kaynaklanmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra böbrek iltihaplanmalarının da böbrek ağrısına sebep olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra idrar kanallarında meydana gelen bazı acı ve sızlamalarında böbrek iltihaplanmalarına sebep olduğu bilinmektedir. Böbrek ağrılarından nasıl kurtulacağınız ise çok açıktır. Öncelikle bol miktarda su içerek başlayabilirsiniz. Doğrudan bağlantılı olduğu organ ise ayaklarımızdır. Ayaklarımızı sıcak tutmak pek çok böbrek rahatsızlığının giderilmesini sağlayacaktır. Taze besin tüketiminin de büyük bir önemi bulunmaktadır. Soğuk kış günlerinde ayaklarınızın altına sıcak su torbaları koyarak böbrek ağrılarınızı giderebilirsiniz.

Böbrek ağrılarının başka ağrılar ile karşılaştırılmaması gerekmektedir. Çünkü vücudumuz bazen uyarı vermek istediği zaman böbrek ve karın civarını kullanır. Bu durum sadece böbreğinizin ağrıdığı ve o bölgenin sorun teşkil ettiği anlamına gelmemektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanız kendi sağlığınız açısından önemlidir.  Limon ve çeşitli besin maddelerinin tüketilmesi böbrek ağrılarının giderilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda bilinen yöntemlerin de ötesinde böbreklerinizde ağrı meydana geldiği zaman bir an önce bir doktordan yardım almayı deneyebilirsiniz. Çünkü böbrek biraz sinsi bir organdır. Son ana kadar tepki vermeyebilir.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir