Her birimiz şişmanlık sorunlarıyla yakınmaktayız. Nasıl zayıflayacağım, ne yapacağım, bu yaza böyle nasıl gireceğim gibi sorularla kendimize sıkıntı vermekteyiz. Acaba ünlüler nasıl bir diyet programı izliyor acaba. Bununla ilgili yazı dizimizin ilk ayağını Sibel Can’ın diyet listesiyle başlayalım. İlk olarak şu bilinmelidir Sibel Can sabahları ilk kalktığı zaman 1 bardak su ve salata yemekle güne başlıyor.

Acaba ünlü sanatçı sabah kahvaltısında neler yiyor? (07.00-09.00)

Bu sorunun cevabına gelelim. Sabah kahvaltısında bir kibrit büyüklüğünde diyet peyniri. Bir dilim kepekli ekmek, limonlu şekersiz çay, 1 tatlı kaşığı doğal reçel. Yiyebildiği kadar söğüş domatesi,marul,yeşil sivri biber,salatalık,maydanoz, dört tane siyah zeytin

Ünü sanatçımız kuşluk vaktinde; (10:00-11:00)

Bir porsiyon meyve.

Sibel Can öğle yemeğinde ise şunları yemektedir; (12:00-14:00)

Bir dilim kepekli ekmek.Bir kase yağsız hazırlanmış sebze çorbası, üç adet yaklaşık 90 gram yağsız etten hazırlanmış ve ızgarada hazırlanmış köfte, ama bazen tercihini tavuk ya da balıkdan yanada kullanmaktadır. 200 gram diyet yoğurt bu da yaklaşık 1 su bardağına denk gelmektedir.İstedği kadar salata yemektedir.

Yıldız ünlümüz ikindi vaktinde ise aşağıdaki menüyü yemeği ön görmüştür; (16:00-17:00)

Şekersiz bitki çayı. Bir kibrit kutusu diyet peynir. İstediği kadar söğüş domates yemektedir ve ayrıca maydanoz, sivri biber, salatalık ve marul gibi yiyecekler yemeği tercih etmektedir.

Akşam olduğunda ise Sibel Can şu menüyü uyguluyor; (18:00-20:00)

Bir kase yağsız olarak hazırlanmış mercimek çorbası. Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış sebze yemeği. İstediği kadar yağsız hazırlanmış mevsim salatası yemektedir bunların yanında yaklaşık 200 gram yani 1 su bardağı diyet yoğurt ve bir dilim kepekli ekmek yemektedir.

Geceleri Sibel Can ne yiyor bölümü olan son kısıma geldiğimizde (22:00)

Dört-beş tane kuru kayısı, bir tabak yani bir porsiyon salata, iki adet bütün ceviz içi.

Okuduğumuz gibi Sibel Can bu şekilde beslenerek formunu korumaktadır. Gerçekten uygulaması zor olsa da sağlığı için bunu yapıyor olsa gerek. Ama diyette en dikkat çeken yönler; yağsız yiyeceklere, şeker oranı az gıdalara daha çok ağırlık verdiği görülmektedir.

İdil tarafından yayınlandı

Kadınpasaj'da düzenli olarak içerik girmeye çalışıyorum. Umarım yazılarımı beğeniyorsunuzdur. Teşekkürler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir