Kadınlar her cinsel beraberliğe girdiklerinde orgazm olmayabilirler. Fakat bugüne kadar hiç orgazm duygusunu yaşamadıysanız bunu aşabilmek için yaşamınızda bazı şeyleri değiştirmeniz gerekmektedir.
1- Sigara kullanıyorsanız bırakmanız gerekir. Bununla beraber sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Fazla sigara tüketmek ve fazla yağlı yiyecekleri yemek küçük damarlarda dolaşım bozukluğuna yol açar. 35 Yaş üzeri sigara içen kadınlar klitoral kan dolaşım bozukluğuna bağlı orgazm problemi yaşarlar.
2- Cinsel sağlığa dikkat edilmesi gerekir. Vajinadaki enfeksiyonlar ve vajinal akıntılar cinsel beraberlikte alınan zevki azaltır.
3- Spor yapmanız gerekir. Egzersiz, testesteron hormonunu artırarak cinsel isteği yükseltir.
4- Vajina kaslarını kuvvetlendirmek iyi bir orgazm için önemlidir. Kaslar ne kadar kuvvetli olursa o kadar yoğun bir orgazm ve zevk yaşanır. Kasları kuvvetlendirebilmek için; tuvalette idrar yaparken tutmayı deneyebilirsiniz. Bu esnada pelvik kasları kullanılır. Gün içerisinde 30-40 defa sıkıp bırakarak kasları kuvvetlendirebilirsiniz.
5- Eşinizi yönlendirebilirsiniz. Kadınların büyük kısmı cinsel beraberlik sırasında yanlış anlaşılma ihtimali yüzünden istedikleri şeyleri söyleyemezler. Hoşlanılan pozisyonlar, sevişme esnasında yapmak istediklerinizi eşinize anlatın.
6- Orgazm olamamanın en büyük sebebi psikolojik durumlardır. Eğer gerek olursa psikolojik yardım almaktan kaçınmayın.
7- Ön sevişme her zaman uzun olmalıdır. Cinsel beraberliğe hazır olunmaması ağrılı cinsel ilişkinin en büyük sebebidir.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir