Sağlıklı görünmek için botox ve dolgu

Botoks nedir?

Botoks ile sağlıklı ve genç bir görünüşe sahip olmak, kırışıklıklardan ve yaşlanma belirtilerinden kurtulmak mümkün. Yaşlandım ve yüzüm kırışıklıklarla doldu gibi sebeplerle artık üzülmeyin çünkü , botox ve dolgu uygulamaları yaptırarak yüzünüzde veya vücudunuzda sizleri rahatsız edici düzeydeki kırışıklık,çöküntü veya yaşlılık çizgilerinden kurtularak daha genç, alımlı bunun yanı sıra daha dinamik ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmak mümkün.

Botoksun etkisi

Yüzdeki kırışıklıklar yüz mimikleri nedeni ile ortaya çıkar. Yüzünüzdeki hafif çizgiler zamanla belirginleşir ve derinleşir. Botox mimik hareketlerinizi kısmen engelleyerek hem görünümü düzeltir, hem de çizgilerin derinleşmesini önler.

Botoks’un en etkili olduğu yerler de, mimikler sonucunda oluşan bu hareketli çizgilerdir. Bunlar genellikle alında, kaşların arasında ve göz kenarlarında görülür. Botox özellikle alın ve göz çevresindeki çizgilerde çok daha etkilidir.
Dolgular ise zamanla kolajen kaybına bağlı olarak çöküntüye uğrayan, büzülen, cilt altındaki dokuların azalıp boşalan ve sarkan yerleri dolgunlaştırmak için kullanılır. Dolgu en mükemmel sonuçları yanak ve dudaklarda verir. Sonuçta dolgu ile botox farklı sonuçlar için kullanılır ve birbirlerini tamamlar.

Botox ve dolgu başarılı bir şekilde uygulanırsa gençleşme adına yüz güldürücü sonuçlar elde edilebilir. Ancak burada önemli olan nokta abartıya kaçmamaktır. Botox uygulamalarında yüzde hafif mimiklerin kalmasına özen gösterilmesiyle daha doğal sonuçlar elde edilir.
Aynı olumsuzluklar abartılı dolgu uygulamaları için de geçerlidir. Dolgu yapacak olan doktorların yüz anatomisini çok iyi bilmeleri ve uygulama sonunda yüzde ne gibi değişikliklerin olacağını öngörebilmeleri, saptayabilmeleri elzemdir.
Sizde ehil ellerde uygulama yaptırmak kaydı ile; botox ve dolgu uygulamaları ile daha genç ve dinç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir