Evinizde birkaç eşyanın yerini değiştirerek, kullanmadığınız eşyaları farklı amaçlar için kullanarak ya da renklerini değiştirerek, evinize yeni görünümler giydirebilmeniz mümkün. Modern ev dekorasyonu için pratik yöntemler kullanarak, evinizde basit dekorlarla şıklık yaratın.

Ev dekorasyonu

Modern ev dekorasyonu için pratik yöntemler?

 • Kendi komodininizi kendiniz yapmakla işe başlayabilirsiniz. Okuduğunuz kitaplarınızı üst üste ve yan yana dizip onları sabitleyin. Üzerine küçük süsler koyun. Basit görünümlü eşyalar aslında şıklığın ince detaylarını oluştururlar.
 • Duvarlarda güçlü renkler kullanın. Aykırı renkler evde güçlü bir görünüm sağlar. Sticker yapıştırarak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.
 • Ev dekorasyonu için pratik yöntemler arasında Çalışma odanıza, mutfağınıza, çocuk odanıza renkli panolar asmayı deneyin. Duvarınıza canlılık katmanın kolay bir yoludur. Ayrıca bu panolarla organize olmak kolaydır.
 • Bütün vazolarınızı bir yere toplayın. Aynı yerde sergilediğiniz birçok vazo şık bir görünüm sağlar. Ve hatta çiçeklerinizi vazonun içine koymak yerine üzerine koyarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz.
 • Çok çekmecesi olan bir dolap alın. Dağınıklığı tek bir yerde toplamanıza yardımcı olur. Çekmecelerin kulplarını değişik renklere boyayarak ayrı bir hava kazandırabilirsiniz.
 • Yere kadar inen pencereler yaptırın. Odanızın ışığını artırarak şıklık yaratabilirsiniz.
 • Şıklık yaratmak için pratik yöntemlerden biri de, aynı resim çerçevesinden birçok tanesini yan yana sergilemektir. Duvarınızın birini aynı renk ve modelde resim çerçeveleriyle donatın.
 • Yatak başlarına tezat renklerde aplikasyonlar koymayı deneyin.
 • Modern ev dekorasyonu için odanıza retro görünüm verin. Birbirinden alakasız renklerdeki eşyalarla doldurun odanızı. Canlı renklerle mat renkleri iç içe kullanın. Örneğin, duvarda bir resim, köşede bir çiçek, ortada bir sehpa ve sadece koltukların olduğu bir oda yapın.
 • Evinize temiz, sade ve huzurlu bir görünüm sağlamak istiyorsanız duvarlarınıza açık renk boya kullanın. Eşyalarınızda beyazı tercih edebilirsiniz.
 • Odanızın köşesinde duran şık bir servis masasının olması, şıklık yaratmak için pratik yöntemler arasındadır.
 • Büyük aynalar kullanarak evinize derinlik kazandırabilir, büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. resim çerçevelerindeki gibi aynalarınızda da farklı boylardaki aynı renk ve modelleri aynı duvarda sergileyebilirsiniz.
 • Küçük odalarınıza yuvarlak pencereler yaptırarak hem güzel bir görünüm hem de fazla ışık sağlayabilirsiniz.

Kullanmadığınız şömineleri, kitaplık veya vazolarınızı sergileyebileceğiniz bir vitrin haline getirmeyi deneyebilirsiniz.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Sohbete katılın

1 yorum

 1. Oturma odası dekorasyonları, yatak odası dekorasyonları için ortamın aydınlatılması, ambiansın sağlanması, yerine göre şirinlik yerine göre romantizim yerine göre keyif ve konfor katılmasında en çok aydınlatma rol oynamaktadır. Ben evimde köşe lambaları, aplikler ve dekoratif aydınlatmalar kullanıyorum. Size de örnek olması açısından Lampbada’ nın el yapımı dekoratif şişe lambalarını tavsiye ederim, gösterişli ve zarif duruyor, eğlenceli de.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir