Diyet yaparken bir ayda ortalama 5-6 kilo verilmesi normaldir fakat obezlerde bu rakam daha da yükselebilmektedir. Çünkü obezlerin vücudunda bulunan ödemleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Diyet yapan bir kişi belirtilen kilolardan ay içerisinde çok daha fazlasını kaybediyorsa ve bu her ay tekrarlanıyorsa, mutlaka doktora başvurmalıdır. Kilo vererek sağlıklı olmaya çalışan bir birey yanlış ve dengesiz bir şekilde kilo kaybına uğradığından vücut fonsiyonlarında olası bir takım yıkımlar meydana gelebilir.

Bunun yanında diyet ve fazla kilo konusunda diyetisyenin belirlediği diyet programına uyan ve söylediklerini harfiyen yerine getiren bireyler 1 ayda 1 yada 2 kilo veriyorlarsa, tekrar doktora başvurmaları gerekir. Sağlıklı bir insan diyetisyenin söylediği şeylere harfiyen uyarsa, 4 yada 5 kiloyu bir ay içerisinde eritebilir ve sağlıklı zayıflama gerçekleştirmiş olur.. Bu nedenle piyasada satılan 1 ayda 10 kilo verin, tamamen %100 bitkisel zayıflama hapı gibi ilaçlara kanmamalı doktorumuza danışmadan kesinlikle bu tip bilinçsiz zayıflama haplarını satın alıp kullanmamalıyız.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Sohbete katılın

2 yorum

  1. Çok önemli bilgiler paylaşmışsınız insanlarımız bu tip zayıflama haplarına itibar edip paralarını kaptırıp hemde sağlıklarından oluyorlar.

  2. Sağlık çok önemlidir kolay bulunan bişey değil kaybetmemek için sağlıklı diyet uygulamamız gerektiğine inanıyorum. Profesyonel bir diyetisyenden yardım almak en iyi seçenek gibi görünüyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir