Modern alyans modelleri

Kegel egzersizi nedir?

Gelin arabası süsleme önerileri

Gelinlik ayakkabıları seçimi nasıl olmalı?

Parlak saçlara kavuşmak için ipuçları

Güzellik 28 Ocak 2013
781 okunma

Parlak saçlarParlak ve bakımlı saçlar adına bazı ipuçlarına dikkat etmeniz yeterli.

Parlak saçlar içi ne yapılmalı?

  • Çok kuru saçlara sahipseniz, şampuanı saç diplerine hafifçe yedirin. Durularken dağılan şampuan, saçlarınızı temizlemek için yeterli olacaktır. Böylece saçlarınız daha az kurumuş olur. Parlayan saçlara sahip olmak istiyorsanız haftada birkaç defa saçlarınızı yıkamanız yeterlidir.
  • Saçınızda şampuan artığı kalmamasına özen gösterin. Saç diplerinde kalan durulanmamış şampuan, saçlarınızın matlaşmasına neden olur. Saç telleriniz gıcırdayana kadar durulayınız. duruladığınız süre, saçlarınızı şampuanladığınız süreden daha uzun olmalıdır.
  • Soğuk suyla yıkanan saçlar daha parlak ve ışıltılı olur. Soğuk su saçlara muhteşem parlaklığı kazandıran diğer bir ipucudur.
  • Parlayan saçlara sahip olmak istiyorsanız, haftada en fazla iki kez nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Kuru saçların kırılması kolay, parlaklık kazanması ise zordur. Özellikle saç uçlarınıza uygulayacağınız nemlendirici maskeler, ışıltılı saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızı kuruturken önce sıcak bir havlu ile, daha sonra fön makinesiyle kurutun. Saçlarınızı fazla dağıtmadan tamamen kuruturken, fön makinenizin ayarını en düşüğe alın. Saçlarınıza uygulayacağınız sıcaklığı sadece saçınıza şekil verirken arttırmanız, saçlarınızın parlaklık ve ışıltı kazanmasında önemli bir püf noktadır.
  • Parlak saçlar için ne yapılmalı sorusunun cevabının diğer önemli noktası ise, saç fırçanızın dikkatli seçilmesidir. Plastik saç fırçası yerine doğal kıllardan yapılan saç fırçalarını tercih etmelisiniz. Bu fırçalar plastik saç fırçalarına göre saçlarınızı daha az yıpratır. Çünkü saçlarınızdaki yağ dağılımını en iyi bu fırçalarla sağlayabilirsiniz.
  • Saçlara dolgunluk kazandırmak için en iyi yöntemlerden biri de bigudi kullanmaktır. Püf noktası ise saçınızı bigudilere sımsıkı sarmak ve on dakika kadar beklemektir.  Bu yöntemle saçınızdaki dolgunluk gözle görülür biçimde artar. Saç tellerinizin dolgun görünmesi, parlaklık ve ışıltının artmasını sağlar.
  • Saçınızın boyunu kısaltarak da saça dolgun bir görünüm verme işlemi gerçekleştirilebilir. Kısa saçlar daha dolgun ve sağlıklı görünür. Saçınızı yeterince kuruturak canlı dalgalar yaratabilirsiniz. İyi bir sıcaklık ayarıyla saçınıza istediğiniz canlılığı ve parlaklığı verebilirsiniz. Kısa saçlarda bu uygulama daha hatayla sonuçlanır.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kepeği önleme yöntemleri

Kepeği önleme yöntemleri

31 Ekim 2014
728 okunma
Epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

Epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

30 Ekim 2014
809 okunma
Pratik bakım sırları

Pratik bakım sırları

8 Mayıs 2013
845 okunma
Topuz saç yapımı

Topuz saç yapımı

30 Ekim 2012
868 okunma
Göz makyajı yapılışı

Göz makyajı yapılışı

21 Ekim 2012
838 okunma
Saç modeli anlatımı

Saç modeli anlatımı

19 Ekim 2012
954 okunma
Oje sürme yöntemi

Oje sürme yöntemi

18 Ekim 2012
1.396 okunma
Yağlı ciltlerde bakım

Yağlı ciltlerde bakım

8 Ekim 2012
551 okunma
Bunlar da var!
Yayla çorbası tarifi ve yapılışı

Yayla çorbası tarifi ve yapılışı

18 Mayıs 2011
765 okunma
Baş ağrısı nasıl geçer?

Baş ağrısı nasıl geçer?

17 Kasım 2014
712 okunma
Kalp masajı nasıl yapılır?

Kalp masajı nasıl yapılır?

24 Mayıs 2012
894 okunma
Orta yaşlı erkeklerde cilt bakımı

Orta yaşlı erkeklerde cilt bakımı

8 Ekim 2012
1.020 okunma
Cinsel kimlik

Cinsel kimlik

18 Eylül 2012
585 okunma
Etimek tatlısı tarifi ve yapılışı

Etimek tatlısı tarifi ve yapılışı

18 Mayıs 2011
651 okunma