Modern alyans modelleri

Kegel egzersizi nedir?

Gelin arabası süsleme önerileri

Gelinlik ayakkabıları seçimi nasıl olmalı?

Parlak saçlara kavuşmak için ipuçları

Güzellik 28 Ocak, 16:26'de eklendi

Parlak saçlarParlak ve bakımlı saçlar adına bazı ipuçlarına dikkat etmeniz yeterli.

Parlak saçlar içi ne yapılmalı?

  • Çok kuru saçlara sahipseniz, şampuanı saç diplerine hafifçe yedirin. Durularken dağılan şampuan, saçlarınızı temizlemek için yeterli olacaktır. Böylece saçlarınız daha az kurumuş olur. Parlayan saçlara sahip olmak istiyorsanız haftada birkaç defa saçlarınızı yıkamanız yeterlidir.
  • Saçınızda şampuan artığı kalmamasına özen gösterin. Saç diplerinde kalan durulanmamış şampuan, saçlarınızın matlaşmasına neden olur. Saç telleriniz gıcırdayana kadar durulayınız. duruladığınız süre, saçlarınızı şampuanladığınız süreden daha uzun olmalıdır.
  • Soğuk suyla yıkanan saçlar daha parlak ve ışıltılı olur. Soğuk su saçlara muhteşem parlaklığı kazandıran diğer bir ipucudur.
  • Parlayan saçlara sahip olmak istiyorsanız, haftada en fazla iki kez nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Kuru saçların kırılması kolay, parlaklık kazanması ise zordur. Özellikle saç uçlarınıza uygulayacağınız nemlendirici maskeler, ışıltılı saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızı kuruturken önce sıcak bir havlu ile, daha sonra fön makinesiyle kurutun. Saçlarınızı fazla dağıtmadan tamamen kuruturken, fön makinenizin ayarını en düşüğe alın. Saçlarınıza uygulayacağınız sıcaklığı sadece saçınıza şekil verirken arttırmanız, saçlarınızın parlaklık ve ışıltı kazanmasında önemli bir püf noktadır.
  • Parlak saçlar için ne yapılmalı sorusunun cevabının diğer önemli noktası ise, saç fırçanızın dikkatli seçilmesidir. Plastik saç fırçası yerine doğal kıllardan yapılan saç fırçalarını tercih etmelisiniz. Bu fırçalar plastik saç fırçalarına göre saçlarınızı daha az yıpratır. Çünkü saçlarınızdaki yağ dağılımını en iyi bu fırçalarla sağlayabilirsiniz.
  • Saçlara dolgunluk kazandırmak için en iyi yöntemlerden biri de bigudi kullanmaktır. Püf noktası ise saçınızı bigudilere sımsıkı sarmak ve on dakika kadar beklemektir.  Bu yöntemle saçınızdaki dolgunluk gözle görülür biçimde artar. Saç tellerinizin dolgun görünmesi, parlaklık ve ışıltının artmasını sağlar.
  • Saçınızın boyunu kısaltarak da saça dolgun bir görünüm verme işlemi gerçekleştirilebilir. Kısa saçlar daha dolgun ve sağlıklı görünür. Saçınızı yeterince kuruturak canlı dalgalar yaratabilirsiniz. İyi bir sıcaklık ayarıyla saçınıza istediğiniz canlılığı ve parlaklığı verebilirsiniz. Kısa saçlarda bu uygulama daha hatayla sonuçlanır.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Replika
Leke tedavisi

Leke tedavisi

0
0
24 Kasım, 21:38
Göz şişmesi nasıl geçer?

Göz şişmesi nasıl geçer?

0
0
4 Kasım, 17:47
Kepeği önleme yöntemleri

Kepeği önleme yöntemleri

0
0
31 Ekim, 23:05
Pratik bakım sırları

Pratik bakım sırları

0
0
8 Mayıs, 23:05
Topuz saç yapımı

Topuz saç yapımı

0
0
30 Ekim, 21:47
Göz makyajı yapılışı

Göz makyajı yapılışı

0
0
21 Ekim, 04:26
Saç modeli anlatımı

Saç modeli anlatımı

0
0
19 Ekim, 00:15