Makyajın püf noktalarını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Dudak ile Burun arası mesafe uzunsa : Bu uzunluğu arka plana atabilirsiniz.Bunun için dudakla burun arası boyanmalıdır.

Dudak ile Burun arası mesafe kısaysa: Çok dar olan bu bölgeyi ön plana çıkarmak için açık renklerle boyamalısınız.

Burun düzeltme yöntemleri

Küçük Burunlar için : En ideal olan burun şeklidir. Fakat yüzde kaybolarak, dengeyide bozacak kadar küçük ise ve gözler büyükse burununuzu öne çıkarmak gerekmektedir. Bunun içinse burun kemiği ve kanatlarını tamamiyle açık renk fondoten ve pudra uygulamalısınız.

Makyajla burun büyütme ve küçültme

Düz ve Kısa Burunlar için: Bu tip burunlar çeşitlerinde burnun bitim noktasına ve iki kaşın ara kısmına açık renkli pudra ve fondoten sürülür. Bu sayede burun birazcık daha uzun görünebilir.

Burnum çok uzun ne yapmalıyım?

Uzun Burunlar için : Burnun uzun olanlar burnunun alt uç kısmına koyu renkli pudra ve fondoten ile gölge yapılmasıyla burun uzunluğu geri plana alınabilir.

Kaş başlarınızın burnunuza çokta yakın olmamasına dikkat edin. Burun köküne ve uç kısmına gölgeleme yapın. Alnınızı ve çenenizi çıkık göstererek burnu daha önemsiz kısalıkta olduğunu vurgulayabilmektesiniz.

Büyük Burunlar için : Bu tip burunu olanlarda, koyu renkli fondoten ve pudra takviyesi ile burun şekli yeniden belirlenir. Gözlerden başlanarak, burnun iki tarafına inen gölge kısımlar burun kanatlarına dağıtılır. Burun daha ince ve zarif gözünecektir.

Kemikli Burunlar için : Burundaki kemiğin üzerine koyu renkli fondoten ve pudra sürülür. Bu sayede koyu renkle kemikli kısım geri plana alınabilir.

İşte sizlere kadın pasaj farkıyla bir kaç ipucu daha

Burnu kısa göstermek için burnun uç kısmını gölgeleyin ama allık ile kırmızı fırça vuruşu yapmak burnu daha şiş gösterir bunu unutmayın. Burnunuza yapılan gölge oyunlarını ise güneş ışığı altında kontrol etmeden dışarı çıkmayın, eliniz alışıncaya kadar ise leke yapabilirsiniz bu normaldir. Makyaj profesyonelliği zamanla olan bir durumdur.Hemen profesyonel bir makyaj uzmanı olacağınızı sanmayın.Sabırlı olun.Esen kalın 🙂

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir