Kış düğünü nasıl olur?

Genel olarak bahar ayları ve yaz ayları düğün mevsimi olarak anılsa da küçük ayrıntılarla kış düğünleri de kusursuz olabilir. Kış düğünü yapacaksanız eğer elbette ki kapalı bir alandan başka bir alternatifiniz olmayacaktır. Kış düğünlerinde düğün mekânlarının kapalı olacağı için gelinliğinizden bir taviz vermeniz gerekmeyecektir.

Kış düğünü fikirleri

Kış düğünü yapacaklar için öneriler

  • Kış düğünü yapacaklar hava şartlarının zor olması nedeni ile düğün yapacakları mekânı seçerken özen göstermeleri gerekmektedir. Yoğun kar yağışı ile yolların kapanabileceği göz önüne alınarak şehir merkezinden uzakta bir mekânda düğün mekânı seçmemeleri gerekmektedir. Ya da düğününüze gelecek olan davetlilerin açık hava da fazla kalmayacakları, mekâna giriş için uzun yürüme mesafesi olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Kış ayalarında okulların açık olması nedeni ile çocukları okula giden ve başka şehirden gelecek olan misafirlerinizi düşünmeyi ihmal etmemelisiniz. Bu ufak ayrıntıyı atlarsanız düğününüzde yanınızda bulunmak isteyen fakat bulunamayan sevdiklerinizin olması sizi üzebilir ve buruk bir düğün geçirebilirsiniz.
  • Kış düğünü yapanlar davetiye seçerken özellikle beyaz rengi kullanmaları uygun olacaktır. Kışın rengi beyaz olduğu için düğün davetiyenizde çok hoş olacaktır.
  • Düğün mekânınıza mutlaka kışın soğuk tarafını unutturacak mumlar ve mekân uygun ise ateş şömineleri kullanın. Gelen misafirlerinizi havanın soğukluğunu bir tarafa bırakıp sıcak bir ortamda ağırlayabilirsiniz.
  • Düğün organizasyonun da kış çiçeklerine yer verin. Orkideler, güller ve kardelenler ile düğün mekânınıza renk katabilirsiniz.
  • Düğün pastanızı seçerken beyaz olan pastalar arasından seçim yapmanız en uygunu olacaktır. Bembeyaz ve gösterişli bir pasta ile gelen misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz.
  • Kış düğünü yaparken düğün yapacağınız mekânın ısı durumuna dikkat etmelisiniz. Düğüne gelen davetlilerin üşümesi hiç hoş olamayacaktır.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir