Gelinlik ayakkabıları seçiminde birçok gelin adayı kararsızlık yüzünden çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Önlerine gelen birçok seçenek içerisinde en güzel ve en anlamlı günlerinde giyecekleri ayakkabı için çok dikkatli davranmaları gereklidir. Sabah erken saatlerden, gecenin geç saatlerine kadar çoğunlukla ayakta duracakları göz önüne alınırsa gelin ayakkabısı seçiminde daha çok rahatlığın ön plana çıkması gerektiği açık olarak anlaşılacaktır.

Gelinlik ayakkabısı seçenekleri nelerdir?

  • Yüksek topuklu gelinlik ayakkabıları, gelin ayakkabısı denildiğinde ilk aklı gelen yüksek topuklu taşlarla ya da incilerle süslenmiş olan beyaz ya da krem renkte yüksek topuklu gelin ayakkabıları gelmektedir. Yüksek topuk giymekte zorlanmayan ve eşiniz ile aranızda fazla boy farkı var ise tercih etmeniz gereken yüksek topuklu gelin ayakkabıları olmalıdır.
  • Babet gelinlik ayakkabıları, daha çok rahatına düşkün olan gelinlerin tercih ettikleri bir gelinlik ayakkabısı modelidir. Ayakta ya da otururken sizin rahat etmenizi sağlayacak olan babet gelin ayakkabılarının birçok rengini ve modeliniz bulmanız mümkün olacaktır.
  • Renkli gelin ayakkabıları, gelin ayakkabıları eski zamanlarda sadece beyaz renkte veya krem renklerinde olmaktaydı. Şimdi ise renkli ayakkabılar da tercih edilmektedir. Gelinlik ayakkabılarında renk olarak en çok tercih edilen renk kırmızı ve pembe tonlarıdır. Ayakkabının rengine uygun gelin çiçekleri ile hoş bir görünüm sağlanmaktadır.
  • Converse gelinlik ayakkabıları, düğün gününde rahat etmek isteyen gelin adaylarının son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği gelin ayakkabısı türüdür.

Gelinlik ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  • Gelin ayakkabınızın ayağınızı çok sıkmaması ya da çok geniş olmaması gereklidir. Her iki durumda çok büyük rahatsızlık verebilir. Tam ayağınıza uygun ayakkabı seçmelisiniz.
  • Yanınızda mutlaka yedek rahat bir ayakkabı bulundurmalısınız.
  • İnce topuklu ayakkabı seçmemelisiniz. Kırılma ihtimali yüksektir.

Gelinlik ayakkabı modelleri resimleri

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Sohbete katılın

3 yorum

  1. Yaza düğün var 🙂 Şimdiden seçmek lazım. Çok seçenek var, seçemiyorum daa 🙁

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir