Duvar dekorasyonu nasıl yapılır?

Öncelikle, bizler birçok poster, tablo gibi iç tasarım araçlarını duvar dekorasyonlarımızda kullanmaktayız. Değerli,ilgi çekmesini istediğimiz bir tablo ile normal bir poster yan yana asılmamalıdır. Böylelikle tablomuz değerini ve çekiciliğini kaybetmemiş olur. Ayrıca bunu odadaki en büyük kanapenin arkasına ortalayarak asarsak ilgiyi ve çekiciliği desteklemiş oluruz.

Kişisel fotoğraflarınız çerçeveletilerek asılmalıdır. Çerçevelerde odanızın görümüne göre çerçeveler kullanabilirsiniz. Yani antika model bir odada antika tarz çerçeveler kullanılarak odanın görümündeki çekiciliğini koruyabiliriz. Ayrıca tablolar,resimler duvarların tepelerine doğru asılmamalıdır.

Salon ve mutfak duvar dekorasyonu

Yemek odasına asılan tablolar büyüklü,küçüklü olabilirse daha profesyonel bir görüntü oluşacağını unutmayınız. Tablolarda krom çerçeveler kullanarak ve resimin renkleriyle uyuşan arka bir renk duvarımıza modern bir tasarım sağlayacaktır. Mutfaklarınızda sebze,meyve resimlerinden farklı görünümler, tasarımlar elde edebilirsiniz.

Artık dünyada ve Türkiye’de dekorasyonlarda klasikleşmiş şampanya veya beyaz solgun renkli duvar renklerinin yerine canlı renkler kullanılmakta olduğu görülmektedir. Salonlarda koyu kırmızı veya ördek başı yeşil rengi modernlik sağlaması açısından tercih edilebilir.

Çocuk ve yatak odası duvar dekorasyonu

Çocuk odaları ise daha çok çocukların isteklerine bırakın.Kendi çizdikleri resimleri assınlar,istedikleri,sevdikleri renklere boyayın.Sonuçta onların odası. Böylelikle çocuklarınıza kendi kararlarını kendi vermeleri konusunda öz güven kazandırmış olursunuz .Çocuklarınızın odaları onları yansıtacak.

Yatak odalarımız da ise Venedik sarısı ile lila tonları ile kaplanarak modern hal almasını sağlayabiliriz.

Banyo duvar dekorasyonu

 

Banyolarda tabandan tavana klasik beyaz soluk fayanslar artık yerini desenli fayanslara bırakıyor. Banyo duvarlarınızı piyasada bulabileceğiniz deniz temalı aksesuarlarla, mavimsi renklerden oluşmuş desenli fayanslarla süsleyip yeni banyonuzu oluşturabilirsiniz. Hepinize yeni dekorasyonunuzu oluştururken kolay gelsin.

İdil tarafından yayınlandı

Kadınpasaj'da düzenli olarak içerik girmeye çalışıyorum. Umarım yazılarımı beğeniyorsunuzdur. Teşekkürler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir