Burun tıkanması sorunu kişi için bir hayli fazla problem olan bir rahatsızlıktır. Burun tıkanıklığı sorununda kişi burnundan kolayca nefes alamaz. Genellikle ağızdan nefes alır ve bu durum insanın bir hayli zorlar. Ağızdan nefes alınması insana bir müddet sonra işkence gelir, kişiyi bunaltır ve günlük hayatı olumsuz yönde etkiler. Hayat kalitesi maksimum derecede düşer.

Burun tıkanıklığı sorunu genellikle nezle, sinüzit ve grip tarzı hastalıklardan oluşmaktadır.

Tedavisi Nasıl Yapılır?

Burun tıkanıklığı sorununu yok edebilmek için akla gelen ilk çare burun spreyidir. Fakat bu spreyler bir süre sonra bağımlılık yapabilir. Bu yüzden uzun süre kullanılması tavsiye edilmez.
Tedavi için bu dönem içerisinde kişi sigara kullanıyorsa azaltmalı yada tamamen bu dönem içerisinde içmemelidir. Hastalık süreci boyunca sıcak çorba, bitki çayları ve bol miktarda C vitamini alınmalı ayrıca su tüketilmesi gerekir.

Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Tedavi

Burun tıkanıklığı problemi yaşayan bir kişiye tuzlu su iyi gelir. Yarım bardak ılık su içerisine yarım çay kaşığı tuz ilave edilerek karıştırılır. Karıştırma işleminin ardından karışım burna çekilir. Tuzlu su tıkanıklığı bitirir ve sinüste oluşan bakterilerin ölmesini sağlar.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir