Modern alyans modelleri

Kegel egzersizi nedir?

Gelin arabası süsleme önerileri

Gelinlik ayakkabıları seçimi nasıl olmalı?

Burun estetik ameliyatı (Rinoplasti)

Güzellik 14 Mayıs 2011
659 okunma

Rinoplasti, burun estetik ameliyatına verilen isimdir.Rinoplasti ameliyatı doğuştan gelen, travma sonucu oluşan ve hastalıklar sonucu oluşabilen burunlara daha çok uygulanır. Ancak çoğu zaman burun şeklini değiştirmek ve yüze uyumlu bir dengeye getirmek için yapılır. Rinoplasti ameliyatı bir çok kişi için hem tedavi edici ve hem de estetik nedenlerle yapılır.

Plastik cerrah burnunuzuda ki kusurları gidererek normal bir görünüm alması için uğraş verir. Bu ameliyatla burun kemerindeki çıkıntıyı, burunu uzatıp kısaltmayı, kalıntaştıp, inceltmeyi sağlatabilirsiniz hatta son teknoloji ile yeniden burun bile yapılabir düzeylere gelmiştir.

Öncelikle bir burun estetik cerrahine gittiğiniz de doktorunuzla iyi iletişim kurmak zorundasınız. Sizin nasıl bir durumdan rahatsız olduğunuzu doktora aktarmanız şarttır. Doktorunuzda sizin isteğinize uygun tasarımı hazırlayıp gösterecedektir ve sizin isteklerinizin ne kadarını size aktarabileceğini ifade edecektir. Yeni burun tasarımı bilgisayar ortamında rahatlıkla hazırlanıp, tahmini resiminiz oluşturulacak, yeni burun şekli size gösterilecektir.

Rinoplasti ameliyatını olmamızdaki amaç daha çok var olan burunun bizi gereğinden fazla psikolosij olarak rahatsız etmeye başlamasıdır. Bu ameliyat için psikolojik olarak da hazır olmanız gerekmektedir. Yeni burundan beklentileriniz de çok önemlidir.

Bu ameliyat burun hasar durumunuza göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 2 saat sürer. Lokal veya genel anestezi yapılarak ameliyat işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak daha çok hastalar genel anestezi ile bu ameliyatı olmak istemektedirler. Ameliyat sonucunda burnunuza tampon yerleştirmekteler ve burunun şeklinin bozulmaması için atel, kalıp gibi destekler ile korunmaktadır. Tampon kullanılmadığı durumlar da olmaktadr. Tampon bir burun ameliyatının belkide en zor yanıdır. Sonuçta genel anestezi ile ameliyat olduğunda uykuda oluyorsunuz ve uyuyorsunuz. Uyandığınızda tampon sizleri rahatsız edebiliyor. Nefes almanızı zorlaştırdığından sizde sıkıntılara yol açıyor. Ameliyatı yaklaşık 2 hafta sonra aşağı yukarı atlatmış olacaksınız. Ama burunun yeni şekline kavuşması hemen olmamaktadır. Yani 2 hafta sonucunda tam şeklini almaz. Burun günler geçtikçe güzelliği üzerine güzellik katacaktır.Ayrıca bu ameliyatı ortalama olarak burun gelişiminin tamalandığı 17-18 yaş sonrasındalar yapılmalıdır.

Eğer estetik burun ameliyatı olacaksanız, ameliyat olacağınız cerrah da çok önemlidir. Yani ameliyat olmaya karar verdiyeseniz doktor araştırmalarınıza başlayınız. Ameliyat olanların görüşlerini alınız, sorunuz, soruşturnuz.

En son fiyat konusuna gelirsek. Fiyat sizin burununuzda yapılacak işlemlere göre değişecektir. Sabit bir fiyatı yoktur, doktordan doktora dahi fiyatlar değişmektedir. Ama rinoplasti fiyatları ortalama 1500-2500 dolar arasında değişebilmektedir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kepeği önleme yöntemleri

Kepeği önleme yöntemleri

31 Ekim 2014
762 okunma
Epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

Epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

30 Ekim 2014
834 okunma
Pratik bakım sırları

Pratik bakım sırları

8 Mayıs 2013
875 okunma
Topuz saç yapımı

Topuz saç yapımı

30 Ekim 2012
895 okunma
Göz makyajı yapılışı

Göz makyajı yapılışı

21 Ekim 2012
866 okunma
Saç modeli anlatımı

Saç modeli anlatımı

19 Ekim 2012
983 okunma
Oje sürme yöntemi

Oje sürme yöntemi

18 Ekim 2012
1.432 okunma
Bunlar da var!
Yağ lekesi nasıl çıkar?

Yağ lekesi nasıl çıkar?

1 Haziran 2012
708 okunma
Fırın altlarına çekmece modası

Fırın altlarına çekmece modası

20 Şubat 2011
552 okunma
Süt lekesi nasıl çıkar?

Süt lekesi nasıl çıkar?

1 Haziran 2012
661 okunma
Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

12 Kasım 2014
1.144 okunma
Erkek ve kadınlarda kısırlık nedenleri

Erkek ve kadınlarda kısırlık nedenleri

8 Haziran 2011
545 okunma
İstikbal Viyana koltuk takımı

İstikbal Viyana koltuk takımı

21 Haziran 2012
1.890 okunma
Hurma tatlısı tarifi ve yapılışı

Hurma tatlısı tarifi ve yapılışı

14 Mayıs 2011
711 okunma
Gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri

28 Mayıs 2012
3.132 okunma