Pratik kişisel bakım sırları

Bazı pratik bakım sırları ile güzelliğinize boyut kazandırmanız mümkün. Çoğu kadınlar mat görünümlü, kahverengi tonlardaki göz farlarının gözlerini doğal gösterdiğine inanır. Aksine gözün ufak gözükmesine neden olur. Altın ve gümüş parlağı göz farları geceleri sık kullanılmasına rağmen gündüzleri de pek ala kullanılabilir. Yüze ışıltı ve canlılık kazandırmak için pek çok uzman tarafından tavsiye edilen bir yoldur. Aynı uygulama dudaklar için de geçerli. Koyu renk ruj kullanmak, dudakları doğallıktan ve dolgunluktan uzaklaştırır. Parlak pembe tonlarından ten rengine uygun bir ruj kullanmak ise seksi kıvılcımlar yaratmak adına kişisel bakım sırları arasında yer alır

Kişisel bakım

Kaşların alınmasında özen gösterilmesi gerekenler, alınacak bölgenin belirlenmesi ve kaşlar alınmadan önce kısaltılmasıdır. Buruna yakın kaşlar yukarı doğru taranarak kısaltıldığında, her iki kaşın eşit ve simetrik alınması kolaylaşır.

Tendeki doğal yağlara zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Kişisel bakım adına yüzün sık yıkanmasıyla ciltteki lipitler yani yağlar zarar görür ve kuruluk oluşur. Bu da tahrişe yol açar. Tahriş olan ten üzerine makyaj yapmak, zor ve sağlıksızdır. Nem dengesinin korunması için her yıkamadan sonra nemlendirici krem kullanmak gerekir. Krem seçimleri ph değerine göre seçilmelidir. Ph miktarı, ne kadar asit ve alkalin içerdiği anlamına gelir. Tene uygun krem seçiminin uzman yardımıyla belirlenmesi daha uygundur.

Koku ve kişisel bakım

Güzel kokmak da pratik bakım sırları arasında yer almaktadır. Parfüm ve deodorantın yanı sıra doğal, hoş kokulu sabunlar kullanılabilir.

Kuşkusuz, saçların güzelliğe kattığı önem çok büyüktür. Bu nedenle doğru saç rengini kullanmak gerekir. Doğal saç renginin, iki ton açığından fazlasını kullanmamaya özen gösterilmelidir. Saçlara parlaklık kazandırmak için soğuk su ile durulamak pratik bir çözümdür. Sık yıkanan saçlar parlaklığını kaybeder ve yıpranır. Haftada iki üç kez yıkamak yeterlidir. Saç uçlarına yapılan nemlendirici kremler, solgunluk ve canlılık yaratır.

Pratik bakım sırları arasından bir başkası da transparan pudra. Hem ışığı yansıtarak cilde aydınlık kazandırır hem de cildin korunmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra siyah noktaları, küçük leke ve yaraları iyileştirmek için bebek kremleri kullanmak, gözle görülür etkiler sağlayabiliyor.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir