Modern alyans modelleri

Kegel egzersizi nedir?

Gelin arabası süsleme önerileri

Gelinlik ayakkabıları seçimi nasıl olmalı?

Pratik bakım sırları

Güzellik, Pratik Bilgiler 8 Mayıs 2013
633 okunma

Pratik kişisel bakım sırları

Bazı pratik bakım sırları ile güzelliğinize boyut kazandırmanız mümkün. Çoğu kadınlar mat görünümlü, kahverengi tonlardaki göz farlarının gözlerini doğal gösterdiğine inanır. Aksine gözün ufak gözükmesine neden olur. Altın ve gümüş parlağı göz farları geceleri sık kullanılmasına rağmen gündüzleri de pek ala kullanılabilir. Yüze ışıltı ve canlılık kazandırmak için pek çok uzman tarafından tavsiye edilen bir yoldur. Aynı uygulama dudaklar için de geçerli. Koyu renk ruj kullanmak, dudakları doğallıktan ve dolgunluktan uzaklaştırır. Parlak pembe tonlarından ten rengine uygun bir ruj kullanmak ise seksi kıvılcımlar yaratmak adına kişisel bakım sırları arasında yer alır

Kişisel bakım

Kaşların alınmasında özen gösterilmesi gerekenler, alınacak bölgenin belirlenmesi ve kaşlar alınmadan önce kısaltılmasıdır. Buruna yakın kaşlar yukarı doğru taranarak kısaltıldığında, her iki kaşın eşit ve simetrik alınması kolaylaşır.

Tendeki doğal yağlara zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Kişisel bakım adına yüzün sık yıkanmasıyla ciltteki lipitler yani yağlar zarar görür ve kuruluk oluşur. Bu da tahrişe yol açar. Tahriş olan ten üzerine makyaj yapmak, zor ve sağlıksızdır. Nem dengesinin korunması için her yıkamadan sonra nemlendirici krem kullanmak gerekir. Krem seçimleri ph değerine göre seçilmelidir. Ph miktarı, ne kadar asit ve alkalin içerdiği anlamına gelir. Tene uygun krem seçiminin uzman yardımıyla belirlenmesi daha uygundur.

Koku ve kişisel bakım

Güzel kokmak da pratik bakım sırları arasında yer almaktadır. Parfüm ve deodorantın yanı sıra doğal, hoş kokulu sabunlar kullanılabilir.

Kuşkusuz, saçların güzelliğe kattığı önem çok büyüktür. Bu nedenle doğru saç rengini kullanmak gerekir. Doğal saç renginin, iki ton açığından fazlasını kullanmamaya özen gösterilmelidir. Saçlara parlaklık kazandırmak için soğuk su ile durulamak pratik bir çözümdür. Sık yıkanan saçlar parlaklığını kaybeder ve yıpranır. Haftada iki üç kez yıkamak yeterlidir. Saç uçlarına yapılan nemlendirici kremler, solgunluk ve canlılık yaratır.

Pratik bakım sırları arasından bir başkası da transparan pudra. Hem ışığı yansıtarak cilde aydınlık kazandırır hem de cildin korunmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra siyah noktaları, küçük leke ve yaraları iyileştirmek için bebek kremleri kullanmak, gözle görülür etkiler sağlayabiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kepeği önleme yöntemleri

Kepeği önleme yöntemleri

31 Ekim 2014
587 okunma
Epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

Epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

30 Ekim 2014
639 okunma
Topuz saç yapımı

Topuz saç yapımı

30 Ekim 2012
700 okunma
Göz makyajı yapılışı

Göz makyajı yapılışı

21 Ekim 2012
669 okunma
Saç modeli anlatımı

Saç modeli anlatımı

19 Ekim 2012
781 okunma
Oje sürme yöntemi

Oje sürme yöntemi

18 Ekim 2012
1.106 okunma
Bunlar da var!
Nike markası nasıldır ?

Nike markası nasıldır ?

17 Mayıs 2011
525 okunma
Mango mağazalarında değişime gidiyor

Mango mağazalarında değişime gidiyor

8 Mayıs 2011
470 okunma
Süt lekesi nasıl çıkar?

Süt lekesi nasıl çıkar?

1 Haziran 2012
492 okunma
Kete tarifi ve yapılışı

Kete tarifi ve yapılışı

18 Mayıs 2011
903 okunma
Brezilya el işi nakış örnekleri

Brezilya el işi nakış örnekleri

11 Mayıs 2011
1.438 okunma
El işi işleme nakış örnekleri

El işi işleme nakış örnekleri

16 Haziran 2011
4.034 okunma
Yağlı ciltlerde bakım

Yağlı ciltlerde bakım

8 Ekim 2012
430 okunma
Ev elektroniğinde ucuzluk

Ev elektroniğinde ucuzluk

16 Şubat 2013
881 okunma
Sarılık hastalığı

Sarılık hastalığı

23 Mayıs 2012
548 okunma