Doğru makyaj nasıl yapılır?

Makyaj kadınların güzelliğini vurgular. Makyaj yapmanın yanı sıra en önemli nokta doğru makyaj yapmaktır. Yani makyaj yüze gelişigüzel sürülen boya değildir. Doğru yapıldığı takdirde sizin üstünüzde tüm gözleri hissedersiniz. Her kadının yapısı, vücut şekli, elleri, kaşları her şeyi birbirinden farklıdır. Yani her kadın için ideal makyaj farklıdır.

Doğru makyaj teknikleri

Tabi ki doğru makyaj yapmanın püf noktaları vardır. Sizlere elimizden geldiğince kadın pasaj ekibi olarak doğru makyaj yapmanın püf noktalarını aktarmaya çalışacağız.

Örneğin; makyaja gözlerinizden başladınız, göz kalemi kullandınız ama yüzünüzde sert bir ifade hakim oldu. Kulak pamuğu ile üzerinden geçerek makyaj yapılan bölgedeki sertliği ve doygunluğu alabiliriz.

Canlı bir görünüm elde etmek, pozitif görünmek isterseniz bu noktada imdadınıza pırıltı farı yetişecektir. Kaşımızın alt bölmesine fazla abartmadan uygulayabiliriz. Özellikle güzel yaz aylarında pırıltı farı kullanarak makyajı öneriyoruz.

Evden acele çıkmanız gerekiyorsa, bir toplantınız varsa, ya da biriyle buluşacaksanız ve zamanınız yoksa allık fırçasıyla pembe veya bronz tonlarda (tercihen pembe tonlarda) elmacık kemiklerinize çok hafif dokunuşlarla uygulayabilirsiniz. Farklı bir makyaja gerek kalmadan evden çıksanız da görünüş olarak sizi idare edecektir bu yaptığınız.

Eğer dudaklarınızın küçük olduğunu düşünüyorsanız veya dudaklarınız dolgun değilse hem alt dudağınızın hem üst dudağınızın tam orta noktasına az şekilde parlatıcı sürebilirsiniz.

Pudra ile yüzünüze parlaklık kazandırmak istiyorsanız cildinize pudra sürdükten sonra bir müddet bekledikten sonra nemlendirici krem sürebilirsiniz. Bu durumda cildiniz daha canlı ve parlak görünecektir.

Makyaj yaparken birçok püf noktası vardır. Ama şunu unutmayın ki doğal bir makyaj asıl püf noktasıdır. Yani hiçbir zaman abartıya gitmeyin. En güzel  makyaj size doğal görünen bir güzellik katan makyajdır.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Sohbete katılın

1 yorum

  1. Dudaklarımın küçük olduğunu düşünüyordum. Bakalım yarın makyaz yaparken verdiğiniz tüyoyu deneyeceğim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir