Evlilik danışmanı ve evlilik sorunları

Evlilik terapistleri çiftlerin problemlerine daha objektif bir gözle ve somut olarak bakarak çiftlerin birbirlerini suçlaması yerine daha objektif çözümler üretebilmesine vesile olabiliyor.

Bir evlilik terapistine giderek yardım almak için problemlerin çözümsüz noktalara ulaşmasını beklemek manasızdır.Önemli olan sorunlar daha büyümeden bu şekilde bir destek almaktır.Nasıl ki fiziksel hastalıklar erken tanı ve teşhisin önemi büyükse, eşler arasındaki sorunlar da da bu böyledir.

Evli çiftler bu şekildeki kritik bir kararı almadan önce evlilik danışmanına gitmeli, eğer çocukları var ise, çocuklarının bu durumdan nasıl etkileneceği konusunda da bilgi sahibi olmalıdır.

Ülkemizde erkekler tarafından evlilik terapistlerine nasıl bir bakış açısı sergilediğini genel olarak hepimiz bilmekteyiz.Kadınlar genelde ilişkide yada evlilikte belirli şeyler ters gittiğinde evlilik terapistine gitme teklifinde bulunsa da , erkekler 3. bir kişinin ilişkiyi düzeltemeyeceğini düşünürler. Bu nedenle çıkmaza girildiğinde son bir çare olarak giderler.Bu hususta da kadınlar ve erkekler olarak bilinçli olunmalıdır.

Didem tarafından yayınlandı

Zamanım oldukça burada yazıyorum. Hobilerim arasında kitap okumak, gülmek, eğlenmek, gezmek, dolaşmak vardır.

Sohbete katılın

1 yorum

  1. Evet çok doğru bir yazı olmuş gerçekten tebrik ederim sizi. Biz de eşimle tamamen kopma noktasında geldiğimiz anda, bir tanıdığımız vasıtasıyla evlilik terapisiyle tanıştık. Ve şu anda gayet birbirimize karşı saygılı ve anlayışlı bir hayat sürdürüyoruz.
    Ama şunu da bilmeyen arkadaşlara ısrarla hatırlatmak isterim, lütfen bir terapistle görüşmeden önce fiyat araştırması yapın, zira baya bir masraf da olmuyor değil hani 🙂

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir