Modern alyans modelleri

Kegel egzersizi nedir?

Gelin arabası süsleme önerileri

Gelinlik ayakkabıları seçimi nasıl olmalı?

Boşanma kararı almadan bir evlilik terapistine gidin

İlişkiler 9 Mayıs, 23:57'de eklendi

Evlilik danışmanı ve evlilik sorunları

Evlilik terapistleri çiftlerin problemlerine daha objektif bir gözle ve somut olarak bakarak çiftlerin birbirlerini suçlaması yerine daha objektif çözümler üretebilmesine vesile olabiliyor.

Bir evlilik terapistine giderek yardım almak için problemlerin çözümsüz noktalara ulaşmasını beklemek manasızdır.Önemli olan sorunlar daha büyümeden bu şekilde bir destek almaktır.Nasıl ki fiziksel hastalıklar erken tanı ve teşhisin önemi büyükse, eşler arasındaki sorunlar da da bu böyledir.

Evli çiftler bu şekildeki kritik bir kararı almadan önce evlilik danışmanına gitmeli, eğer çocukları var ise, çocuklarının bu durumdan nasıl etkileneceği konusunda da bilgi sahibi olmalıdır.

Ülkemizde erkekler tarafından evlilik terapistlerine nasıl bir bakış açısı sergilediğini genel olarak hepimiz bilmekteyiz.Kadınlar genelde ilişkide yada evlilikte belirli şeyler ters gittiğinde evlilik terapistine gitme teklifinde bulunsa da , erkekler 3. bir kişinin ilişkiyi düzeltemeyeceğini düşünürler. Bu nedenle çıkmaza girildiğinde son bir çare olarak giderler.Bu hususta da kadınlar ve erkekler olarak bilinçli olunmalıdır.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Selda Demirci 10 Mayıs 2011

Evet çok doğru bir yazı olmuş gerçekten tebrik ederim sizi. Biz de eşimle tamamen kopma noktasında geldiğimiz anda, bir tanıdığımız vasıtasıyla evlilik terapisiyle tanıştık. Ve şu anda gayet birbirimize karşı saygılı ve anlayışlı bir hayat sürdürüyoruz.
Ama şunu da bilmeyen arkadaşlara ısrarla hatırlatmak isterim, lütfen bir terapistle görüşmeden önce fiyat araştırması yapın, zira baya bir masraf da olmuyor değil hani 🙂

Replika
Alyans seçimi nasıl olmalı?

Alyans seçimi nasıl olmalı?

0
0
10 Kasım, 17:12
En güzel evlenme teklifleri

En güzel evlenme teklifleri

0
0
3 Kasım, 19:46
Kış düğünü fikirleri

Kış düğünü fikirleri

0
0
31 Ekim, 17:57
İlk buluşma tüyoları

İlk buluşma tüyoları

0
0
30 Ekim, 15:48
Öfke ile baş etme yöntemleri

Öfke ile baş etme yöntemleri

0
0
22 Ekim, 16:25
Kızlar ve evlilik

Kızlar ve evlilik

0
0
8 Ekim, 22:48
Ayrılığın kimyası

Ayrılığın kimyası

0
0
8 Ekim, 22:29